Druhy cvičení

KRUHOVÝ TRÉNINK

Kde cvičíme: Paskov, Velká Polom, Bravantice, Klimkovice, Olbramice

Jedná se o dynamickou, posilovací formu cvičení. Cviky jsou sestaveny variabilně do tzv. stanovišť, která dohromady tvoří kruh. Každý cvičící provádí cvik samostatně na jednotlivých stanovištích a po uplynutí určitého časového intervalu (zprav. 8 až 20 sekund) dojde k vystřídání stanovišť. Délka pauzy mezi jednotlivými cviky je individuální a je přizpůsobena fyzickým zdatnostem cvičenců. Při kruhovém tréninku se využívá mnoho druhů různých fitness pomůcek. K nejčastějším patří např. BOSU, TRX, činky, kettlebelly, gumy, expandery, tyče, švihadla, balony, kruhy, apod.

BŘICHO,NOHY,ZADEK

Kde cvičíme: Bartovice, Zbyslavice, Stará Bělá, Petřvald u Karviné, Jistebník, Horní Lhota, Klimkovice, Bartošovice

Lekce „Břicho, nohy, zadek“ je dynamická, intervalová forma cvičení. Cvičení probíhá v intervalech, jejichž délka se odvíjí od fyzické zdatnosti cvičenců. Největší pozornost je při tvorbě cviků věnována tzv. „problémovým partiím“ – tzn. oblasti hýždí, stehen a břicha, ale dochází i k posílení ostatních svalových skupin. Posilování probíhá vlastní vahou těla, popřípadě s použitím drobných fitness pomůcek, např. gumy, expandery, overbally, apod. Cílem lekce je posílení a formování těla za současného spalování tuků.

TRAMPOLÍNKY

Kde cvičíme: Polanka nad Odrou

Trampolínky, neboli skákání na malých trampolínkách, představují veselou, dynamickou a velmi oblíbenou formu cvičení. Na této lekci se kombinují různé druhy pomalých a rychlých poskoků na speciální trampolínce, která je opatřena madlem. Variace skoků a cviků je široká a její intenzitu určuje instruktor, který vede lekci za doprovodu rychlé dynamické hudby. Skákáním na trampolínkách dochází k vyplavení endorfinů a tím pádem přispívají k navození dobré nálady. Současně při skákání dochází k posílení svalstva celého těla a spalování tuků. Součástí lekce je také závěrečné posilování s vahou vlastního těla.

Výhodou tohoto cvičení je, že nezatěžuje klouby, aktivuje buňky organismu a následné prokrvení pokožky, podporuje zdravou činnost srdce, apod.

PILATES

Kde cvičíme: Velká Polom

Pilates patří mezi tzv. „pomalé“ formy cvičení. Lekce probíhá v pomalejším tempu, za doprovodu jemné, popřípadě žádné hudby. Při cvičení pilates je kladen velký důraz na uvědomění si svého vlastního těla a práce s ním. Pilates napomáhá k aktivaci core (středu těla), posílení hluboko uložených svalů a je výborné pro stretching (protažení) a zvýšení flexibility (pružnosti). Zjednodušeně řečeno – pilates „posiluje, co je ochablé a protahuje, co je zkrácené.“

Pilates se těší velké oblibě zejména u klientů, kteří oceňují pozitivní účinky v odstranění bolesti zad. Mezi jeho další přínosy patří např. zlepšení kvality dýchání, zmírnění svalového napětí, vyrovnávání tělesných asymetrií, mobilizace a stabilizace páteře, pánve a kloubů, zlepšení motoriky. Rozvíjí koncentraci a koordinaci, apod.

JÓGA

Kde cvičíme: Bítov

Jóga patří dnes k velmi populárním druhům cvičení, čemuž odpovídá množství „druhů“ jógy, které nacházíme v nabídkách jógových studií. Ashtanga, Vinyasa, Hatha, Spinální, Hormonální, Fly…každá jako taková je v něčem trochu jiná, ale všechny vychází ze stejné prapůvodní jógy. Při józe usilujeme o zklidnění mysli pomocí práce s dechem v kombinaci se zdravotními účinky jednotlivých pozic (ásán). Na lekcích se učíme vnímat a respektovat své tělo stejně jako jej řízeně uvolnit. Zpevňujeme svaly středu těla, protahujeme a posilujeme záda, končetiny, uvolňujeme klouby, probouzíme vitalitu těla nebo můžeme naopak mít lekci zklidňující a více odpočinkovou – to vše za podpory dechu, který má v józe velmi důležitou úlohu, rozhodně ne menší, nežli jednotlivé ásány.