Náš tým

Ing. Tereza Plecáková

Vedoucí projektu, odborný garant, trenérka
Lekce: Kruhový trénink, Břicho, Nohy, Zadek, Trampolínky
Vesnice: Polanka, Klimkovice, Olbramice, Velká Polom, Bravantice

Sportu jsem se věnovala od dětství, a to díky mým rodičům, kteří mě velmi brzy naučili lyžovat, jezdit na kole, hrát tenis. Ve dvanácti letech jsem se přihlásila do kroužku aerobiku, kterému jsem se následně věnovala závodně 7 let. Kladný vztah k němu mě vedl k absolvování licence na instruktora aerobiku. Začala jsem vést své první lekce aerobiku pro děti, později se přidaly také trampolínky, powerplate a kruhové tréninky ve fitness centru v Ostravě. V osmnácti letech jsem si otevřela lekci kruhového tréninku na základní škole v Polance. Velký zájem o cvičení ze strany žen z okolních vesnic mě vedl k přemýšlení, jak tuto poptávku uspokojit, aby to bylo časově reálné. Výsledkem je projekt Vesnice v pohybu. Dnes s naším trenérským týmem přinášíme pohyb do stále více a více vesnic. Úsměvy na tvářích našich spokojených klientek a klientů jsou pro mě tou největší pochvalou a zároveň motivací k dalšímu zlepšování.

 

Nela Parkányová

Trenérka
Lekce: Kruhový trénink; Břicho, nohy, zadek
Vesnice: Bravantice

Kdyby jste se mě zeptali ještě tak čtyři roky zpátky co já a pohyb? Nic závratného to nebylo. Ovšem pak přišel zlom a rozhodla jsem se zhubnout, a tak jsem upravila stravu a začala běhat. Pohltilo mě to natolik, že za osm měsíců jsem zvládla svou proměnu, a to tak, že ze svých 91 kilo se váha snížila na 78 . Má proměna mě inspirovala k tomu, abych pomáhala i druhým, kteří mají zájem. Následovalo cvičení ve fitness, hlavně tedy cvičení s vlastní váhou, poté crossfit, překážkové běhy a vzpíraní. Mezi tím vším na sebe trenérská licence nenechala dlouho čekat a jako osobní trenérka své klienty učím základy hlubokého stabilizačního systému (zapojení středu těla), správnému dýchaní a provedení techniky daných cviků. Na skupinových lekcích se věnuji dnes tolik populárnímu cvičení TRX, HIIT a kruhovým tréninkům. V projektu Vesnice v pohybu jsem předcvičovala v Bartovicích a Klimkovicích, nyní si spolu dáme do těla každé pondělí na kruhovém tréninku v Bravanticích. Těším se na Vás! 

Mgr. Táňa Saidlová

Trenérka
Lekce: Pilates

Sportu jsem se většinu života věnovala jenom okrajově. Cvičení a zájmu o pravidelný pohyb jsem propadla, až když jsem ve čtyřiceti letech navštívila svou první hodinu Pilates ve fitness centru, kde moje dcera Terka trénovala aerobic.  Z hodiny jsem byla tak nadšená, že jsem celou cestu domů v autě nemluvila o ničem jiném, než jak mi cvičení pomohlo. Za rok už jsem si dělala trenérskou licenci a začala vést své lekce. Pilates cvičím už přes 10 let a práci s klienty miluji. S Vesnicemi v pohybu spolupracuji na různých víkendových akcích a pobytech. Máme skvělou partu holek, které jsou naladěny na stejnou vlnu, vždy si skvěle zacvičíme a pobavíme zároveň. Ráda také poskytuji klientkám rady v oblasti výživy, s dcerou pořád zkoušíme nové a nové recepty, vzděláváme se, jezdíme na školení. Mým vrstevnicím bych chtěla vzkázat, ať se nebojí začít cvičit i v pozdějším věku. Jak řekl pan Pilates – „člověk je tak starý, jak stará je jeho páteř“.

Ing. Petra Čaňo

Trenérka
Lekce: Kruhový trénink
Vesnice: Poruba, Klimkovice

Sport je pro mě více než synonymem odreagování, mám ráda aktivní odpočinek. K pohybu mě vedli především rodiče, kteří mi ukázali krásu turistiky, běžeckého lyžování nebo jízdy na kole. Na ZŠ jsem navštěvovala také gymnastiku. Později mi učaroval aerobik, zúčastnila jsem se několika soutěží. S nástupem Zumby se rozjela také má kariéra trenérky. V současné době mimo Vesnice v pohybu působím také v porubském fitcentru. Rekreačně se věnuji turistice, jezdím na bruslích, cvičím pole dance a navštěvuji další hromadné lekce ve fitness centrech. Na vedení lekcí mě nejvíce baví vidět spokojené tváře klientek i klientů, jejich odhodlání něco změnit a také (postupem času) jejich zlepšování. Projekt Vesnice v pohybu se mi moc líbí, protože zpřístupnil lidem z okolí Ostravy pravidelný pohyb bez nutnosti dojíždění do městských fitcenter. A nemohu opominout, že každá takováto aktivita sbližuje lidi.

Michaela Halšková

Trenérka
Lekce: Břicho, nohy, zadek
Vesnice: Dolní Životice

Když jsem jako malá holka tančila rodičům před televizí na svůj oblíbený hudební kanál MTV, bylo jasné, že tanec a hudba je to, co mě bude moc bavit. Od mých dvanácti let jsem začala cvičit aerobik. Ve čtrnácti přišla má první velká a nezapomenutelná zkušenost. Zkusila jsem poprvé jaké to je – předcvičovat před lidma. Byla jsem nadšená! Na střední škole jsem vedla své první oficiální hodiny posilování. Má první práce ve fitku byla na Power plate – trénink na vibračních plošinách. Poté jsem začala vést skupinové lekce – kruhový trénink, bosu, břišní pekáč, bodystyling. Nyní pracuji jako trenérka v dámském fitness centru. Pohyb je pro mě nepostradatelná součást života. Mé pravidlo tří N : Nic Není Nemožné ! ? Budu se s Vámi setkávat na pravidelných lekcích Břicho, nohy zadek v Dolních Životicích. Moc se těším!

Adéla Edelsbergerová

Trenérka
Lekce: Břicho, nohy, zadek, Kruhový trenink
Vesnice: Paskov

Na druhém stupni základní školy jsem přes 2 roky tančila Disco Dance a Show Dance v tanečním klubu Akcent Ostrava. Sportu a zdravému životnímu stylu jsem se však začala více věnovat až po základní škole, kdy jsem měla problémy s nadváhou. Začala jsem chodit do fitka pro ženy – Contours v Mariánských Horách, kde cvičím už přes 6 let, z toho již více než 3 roky zde pracuji jako osobní trenérka a instruktorka vedených lekcí. Kromě fitness jsem také vedla taneční a gymnastickou přípravku pro děti. Mou velkou zálibou je kondiční box. Mám ráda výlety do přírody, procházky s mými pejsky a čtení. Jsem studentka medicíny a pohyb je pro mě formou relaxu. Projekt Vesnice v pohybu mě velmi zaujal, myslím si, že zdravá strava a pravidelný pohyb by měly být součástí každého z nás. Cvičení s ženami mě baví a naplňuje.

Bc. Andrea Brožová

Trenérka
Lekce: Břicho, nohy, zadek, Kruhový trénink
Vesnice: Jistebník

Sport je mým velkým hobby již od dětství. Několik let jsem se aktivně věnovala závodnímu aerobiku, kdy jsme s naším týmem jezdili po soutěžích. Mám ráda aktivní životní styl, procházky s pejskem a cvičení s vlastní vahou těla. Ve Vesnicích vedu lekce Břicho nohy zadek v Jistebníku, což je vesnice, ze které pocházím, a také kruhové tréninky v Klimkovicích. Cvičení s Vámi si moc užívám, vždy mi to zpříjemní den a nabije energií!

Kateřina Kavanaugh
Trenérka
Lekce: Břicho, nohy, zadek, Kruhový trénink
Vesnice: Vřesina, Velká Polom

Jsem aktivní maminka a sport je pro mě relaxem. Sportu se věnuji již od dětství, jízda na kole, plavání, nohejbal i fotbal, a hlavně turistika, byla moje oblíbená aktivita. Ve 20ti letech jsem pracovala ve fitness klubu a „zamilovala“ se do spinningu a běhání. Vrcholově nesportuji, ale bez pohybu se neobejdu. Mám ráda kardio tréninky a posilování s vlastní váhou. Nyní se věnuji hlavně józe, běhu a často celá rodina jezdíme na kole. Projekt Vesnice v pohybu mne oslovil zde v Klimkovicích, a jsem velice ráda, že se mohu na projektu podílet. Nově pro Vás připravuji lekce Kruhový trénink a Břicho, nohy, zadek. Ženy potřebují čas samy na sebe, hlavně proto, aby načerpaly energii a mohly rozdávat úsměvy a lásku všude kolem sebe. Ráda budu Vaší trenérkou i kamarádkou. Těším se.

Monika Motyčková
Trenérka
Lekce: Kruhový trénink
Vesnice: Bartovice, Petřvald u Karviné

Sport je můj celoživotní nejlepší přítel. V oblasti fitness se pohybuji již 16 let. V roce 2011 jsem se rozhodla věnovat  této oblasti naplno a složila zkoušku na instruktora fitness. Prošla jsem si několika fitness centry jako trenér a chvíli byla lektorkou skupinových hodin Heatu. V současné době se ještě věnuji individuálním tréninkům a také klasickým kruhovým tréninkům. Současně je mou velkou zálibou cyklistika, kde si také občas zazávodím a věnuji se dětem v našem cyklistickém oddílu. Ráda se věnuji také turistice. Pohyb všeobecně navozuje pocit uvolnění a štěstí a já se budu snažit, aby se Vám mé hodiny líbily a oscházeli jste spokojení. Těším se na Vás na svých lekcích ve Vřesině a Velké Polomi!

Ing. Adéla Vašíčková
Trenérka
Lekce: BŘICHO NOHY ZADEK
Vesnice: Kyjovice

Ke sportu mě vedli od dětství rodiče, pohyb je pro mě do dnes absolutní nutností. Je to něco, při čem se odreaguji, vyčistím hlavu,ale taky načerpám novou energii. Dříve na něj bylo více času, ale ani teď s dětmi nezahálím ?V dětství jsem byla nějakou dobu cvičenka aerobiku, později šestkový volejbal, potom i fitness. Přes běžné aktivity jako je kolo, brusle, raketové sporty, lyže, se ráda chodím proběhnout, v létě beach volejbal, turistika a v zimě skialpy. To patří asi mezi mé nejčastější aktivity mimo cvičení se skvělou skupinkou holek v Kyjovicích! Tyto pravidelné lekce mi dělají obrovskou radost a vždy se na ně těším. Přidej se k nám ?!

Hana Benová
Trenérka
Lekce: Břicho nohy zadek
Vesnice: Bartovice

Jsem maminka malého neposedy a tak je pohyb a sport součástí mého života. Když mi bylo asi  20 let uchvátila mě krása ladných, ženských pohybů orientálních tanců, kterým jsem se amatérsky věnovala 4 roky. Po přestěhování do Ostravy jsem navštívila cvičení s názvem Bodystyling. Díky úžasné lektorce mě toto cvičení úplně pohltilo už od první hodiny a tak se mu věnuji  již 5 let. Ráda také jezdím na kole, lyžuji, chodím na procházky do přírody a na hory a poslední rok jsem si oblíbila běh. Do projektu Vesnice v pohybu jsem se zapojila nejdříve jako účastník  (cvičím zde 3 roky) a jsem ráda, že jsem dostala možnost posunout se dále, jako lektor na cvičení, což byl můj sen. Doufám, že se Vám bude moje cvičení líbit a že bude pro vás naše pravidelné setkávání místem kde si nejen pořádně zamakáte, ale také odpočinete a načerpáte pozitivní energii. Těším se na Vás na svých lekcích „Břicho, nohy, zadek“ v Bartovicích!